Archive for ‘istorija’

Kvepalų istorija

By , 7 September, 2012, No Comment

Šiais laikais retas žmogus įsivaizduoja savo dienos pradžią be lengvo kvepalų purkštelėjimo. Kasdien sukuriami vis nauji kvepalai, vis naujo aromatų junginiai, kuriai neretai nustebina. Didžioji  dalis žmonių savo namuose turi, ir kasdien naudoja net ne vienos rūšies kvepalus: vienus ryte, kitus vakare. Trečius vasarą, o ketvirtus žiemą ir t.t. Tad nieko nestebina toks kvepalų pramonės klestėjimas.

Tačiau taip buvo ne visada. Parfumerija žinoma jau nuo seno. Pats žodis parfumerija ( per fumum) – yra kilęs iš lotynų kalbos, ir reiškia „prieš rūkymą“. Pirmieji kvepalai buvo gaminami Egipte, Rytų Azijoje, smilkalų pagrindu. Patys pirmieji kvepalai tikrai nebuvo iš gėlių (šiuo metu patys populiariausi kvapai yra būtent sukurti vienų ar kitų gėlių pagrindu).

Pirmųjų kvepalų atsiradimas istoriniuose šaltiniuose užfiksuotas Pyrge (dabartiniame Kipre). Archeologai atrado tikrą senovinę parfumerijos gamyklą su daugybe maišytuvų, kolbų, distiliavimo indų, bei buteliukų, kurie, kaip manoma, buvo skirti kvepalams išpilstyti. Kvepalai buvo gaminami iš įvairiausių aliejų, prieskoninių žolių ir pan.

Read More →